Ürünlerimiz

Elektrikli Periton Isıtıcısı

Diyaliz hastalarının kullandıkları solüsyonlu suyu(periton) doğal ortamda suyun özelliğini kaybettirmeden ısınmasını sağlar. Ayrıca hastanelerde ameliyat öncesinde hastaya verilecek kanın ısınmasını sağlar. Çanta şeklinde tasarlanmıştır. bu tasarım sayesinde taşımak ve saklamak hem kolaylaşmış hem de estetik olması sağlanmıştır.

Şeker hastalığı, tansiyon yüksekliği veya böbrek hastalıkları nedeniyle böbrek yetmezliği gelişmiş olan hastalarda doktorları tarafından hangi tipte diyaliz yapılması gerektiğine karar verilir. Hastanın genel sağlık durumu, böbreğinin ne kadar fonksiyon gördüğü veya görmediği ve hastanın kişisel tercihleri, hasta için seçilecek diyaliz tipinin belirlenmesinde önemlidir.

Hemodiyaliz tedavisi sonrasında ortaya çıkan sıvı dengesizliklerini tolere edebilmek önemlidir. Bunu tolere edemeyenler periton diyalizi için aday olabilir. Bunun dışında, hemodiyaliz tedavisi için bir merkeze gidip gününü bölme imkanı olmayanlar ile diyalizi kendi evinde veya iş yerinde yapabilecek olanlar için periton diyalizi düşünülebilir.

Suyun ve atık ürünlerin bu hareketi, bekleme süresi sırasında meydana gelir. Belirli bir bekleme süresinden sonra, karın boşluğundaki diyalizat yine kateter aracılığıyla boşaltılır. Periton diyalizi, boşaltılan PD sıvısı, yeni PD sıvısıyla değiştirilene kadar devam eder. Kullanılan PD sıvısının yeni PD sıvısıyla değiştirilme işlemi, değişim olarak adlandırılır. Tüm bu aşamalarda suyun doğal olarak ısıtılması gerekmektedir suyun doğal ısıtılabilmesi için solüsyonlu su ısıtıcı kullanılmaktadır. Elektrikli periton ısıtıcı ısıtma işlemi esnasında suyun içerisinde ki mineralleri öldürmez.

Teknik Özellikler

  • Gerilim   : 220 volt, 250 volt A.C.
  • Güç       : 45 watt ± 5 watt
  • Azami Sıc.: İçalan sıcaklığı 47 C°
  • Ebatı     : 35 cm × 40 cm ± 3cm

SOLÜSYONLU SU ISITICISI
FİYAT SORUNUZ